Garanti ve İade Şartları

Garanti Koşulları

Sitemizde sattığımız tüm ürünlerimiz firmamız garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri  firmamız tarafından yapılmaktadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için teslimat esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır. Ambalajından arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler ‘arızalı yeni ürünler’ sınıfına girer.Bu tip ürünleri  orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, ‘’aldığınız gibi olmak kaydı’’ ile doğrudan Exen Makine merkez adresine göndermeniz yeterli olucaktır.

Ürün İade Koşulları

Satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde destek@exenmak.com adresinden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. 

Yurtdışı siparişlerde iade göndermeden önce iade işlemlerinizin başlatılabilmesi için, destek@exenmak.com adresine e-posta ile bilgi vermeniz gerekmektedir.İade gönderilen veya ekstra vergi ya da gümrük ödemeleri tamamlanmadığı için, tarafımıza geri dönen ürünlerin tüm gönderi, vergi ve gümrük ödemeleri müşterinin sorumluluğundadır. Bu gibi durumlarda bahsi geçen ödemeler müşterinin para iadesinden kesilmektedir. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.